Almanya Da IPTV Kullanıcıları

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) tanımına göre İnternet Protokolü Televizyonu (IPTV), “ağlar aracılığıyla iletilen televizyon / video / ses / metin / grafik / veri gibi multimedya hizmetlerine karşılık gelir. IP tabanlı, gerekli hizmet kalitesi ve deneyim, güvenlik, etkileşim ve güvenilirlik düzeyini sağlamayı başardı ”, burada sadece IPTV konseptinde olduğu gibi klasik canlı televizyon hizmetini değil, aynı zamanda farklı IPTV teknolojisinin diğer hizmetleri içerebileceği multimedya hizmetleri, örneğin: Talep Üzerine Video (VoD), Multicast TV (Multicast TV), Voice over IP (VoIP) ve uzaktan etkileşimli içerik sunucularıyla iletişim .

Başka bir deyişle, IPTV, bir kod çözücü kullanarak sunulan farklı hizmetler arasında etkileşime izin veren şifreli paketleri gönderip alarak televizyon içeriğini iletmek için İnternet Protokolünü kullanır.

Yayınları doğrudan sağlayıcılardan kullanıcılara gönderilen ve o anda yalnızca her kanalda yayınlanan içeriğe seçim yapmadan erişebilen geleneksel televizyon yayın modlarının (anten, kablo veya uydu) aksine IPTV’de hangi televizyon programının ne zaman izleneceği, kullanıcının seçtiği hizmetin içeriği (farklı veri sunucularında barındırılan) standart İnternet bağlantısı üzerinden iletilir ve kullanıcının sürekli etkileşimde bulunmasına olanak sağlar ve size hangi içeriği ne zaman izleyeceğinizi seçme olanağı verir.

IPTV’nin genellikle diğerleri arasında Netflix, Prime Video veya Hulu gibi Ücretsiz İletim Hizmetleri (Over-The-Top, OTT) ile karıştırılması yaygındır. Aradaki fark, IPTV’de sağlayıcının, içeriği müşteriye, iletimde en yüksek kaliteyi garanti etmek için özel ve belirli bir bant genişliği aracılığıyla iletmesi, OTT hizmetleri ise genel erişimli İnternet bağlantısını kullanması gerçeğinde yatmaktadır. , ağ bant genişliğini paylaşarak iletim kalitesinden ödün verir.

Bu nedenle, IPTV hizmetlerini (ücretsiz ve abonelik) bilgisayar, akıllı telefon, tablet, SmartTV ve IPTV kutuları gibi farklı cihaz türlerine kurulabilen uygulamalar aracılığıyla IPTV’yi taşınabilir, güvenli ve güvenilir bir hizmet.

Son olarak, IPTV hizmetinin kullanıcılar tarafından kabul edildiğini vurgulamak istiyoruz, bu nedenle, şu anda, Reseach şirketinin 2019 raporunda belirtildiği gibi, dünya çapında yüksek büyüme gösteren hizmetlerden biri. 2018 ile 2024 arasında 100 milyon abonenin ekleneceğini ve 2024 yılına kadar toplam 357 milyona ulaşacağını öngören Markets.